2017. jan. 25. 14:48
3/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
Ez megvan, meg jegyzetem is van példával.
Az ott kidolgozott feladat tiszta is, csak ezeknél nem vagyok biztos.
2017. jan. 25. 16:32
4/7 A kérdező kommentje:
2#: Van tipped a megoldására?
2017. jan. 25. 16:35
5/7 anonim válasza:
#2-es vagyok, bocs van megoldás:
Például kongruenciával: 2x+7y=23, átírva 7y ≡ 23 mod 2 vagyis 7y ≡ 1 mod 2. A triviális: 2y ≡ 0 mod 2. Kivonva 3-szor az előzőből: y ≡ 1 mod 2, vagyis y = 2k + 1 alakú számok jók. Visszahelyettesítve: 2x + 14k + 7 = 23 adódik, melyből x = 8-7k alakú x-ekre alakú!
k=0 esetén x=8 y=1-> 2*8+7*1=23
k=1 esetén x=1 y=3 -> 2*1+7*3=23, stb.
6/7 anonim válasza:
Az elsőnek természetesen nincs, hiszen két párosszám összege/különbsége sosem lesz páratlan.
7/7 A kérdező kommentje:
#2:
Köszönöm a segítségedet!
Nagyon hasznos volt, így már érthetőbb egyből.
2017. jan. 26. 00:28