Mivel egyenlő a (bn) mértani sorozat első hét tagjának összege, ha b1 = 6; b6 = 192? Hogyan kell kiszámolni?


2019. jún. 9. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Hogyan kapod meg a hatodik tagot az elsőből? Hát úgy, hogy megszorzod ugyanazzal a számmal 5-ször; ha ez a szám q, akkor


192 = 6*q^5, rendezés után q=2 jön ki belőle.


Az első hét tag összegét innen úgy is megadhatod, hogy felírod az első hét tagot, és összeadod:


6 ; 12 ; 24 ; 48 ; 96 ; 192 ; 384, ezek összege 762.


De behelyettesíthetsz az összegképletbe is, ekkor:


6*(2^7-1)/(2-1) = 762.

2019. jún. 9. 18:17