A 8 kg 60%–os sóoldathoz 4kg vizet öntöttek. Hány százalékos lett a só tartalma az oldatban? Hogyan kell megoldani? Milyen egyenlet, példa alapján?


2019. jún. 7. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Számold ki hogy hány gramm só volt eredetileg. Mivel csak vizet öntünk hozzá, ezáltal ez a mennyiség nem fog változni, viszont a vízé igen. Az új víz mennyiséggel és a só mennyiséggel már ki tudod számolni a sótartalmat.
2019. jún. 7. 17:33
 2/7 anonim ***** válasza:

8 kg 60 % a 4.8 kg tehát ez a só tömege ezert a vize 3.2 kg

Ha adunk hozza 4 kg vizet akkor az oldatban 7.2 kg viz lesz es 4.8 kg so

Az egesz osszesen 12 kg 12osztva 10 egyenlo 1.2kg tehat 10 % 1.2 kg 4.8 ban a 1.2 4 x van meg tehat 40% os az oldat

2019. jún. 7. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet nem jo

Majd egy okos megmondja :D

2019. jún. 7. 17:45
 4/7 Silber ***** válasza:

m1*w1+m2*w2=(m1+m2)*w3

Mivel w2=0 (tiszta víz), így:

w3=m1*w1/(m1+m2)

2019. jún. 7. 19:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük az alapoknál; egy oldat százaléka azt mutatja meg, hogy az adott oldatban mennyi oldott anyag van. Megkülönböztetünk tömeg- és térfogatszázalékot, előbbi esetben a százalék az oldott anyag tömegére, utóbbi a térfogatára vonatkozik.


Például; van egy 10 kg-os cukoroldatunk, amely 20 tömegszázalékos, tehát az oldat tömegének 20%-a cukor, így 10*(20/100)=2 kg cukrot tartalmaz.


Ha azt tudjuk, hogy a 10 tömegszázalékos cukoroldathoz 4 kg cukrot és 6 kg vizet adtunk, akkor az oldat (4/10)*100=40 tömegszázalékos.


Ugyanez a helyzet a te példádnál is;


-meg tudod határozni, hogy az oldatban hány kg cukor van

-majd ki tudod számolni, hogy a higítás után az egész oldatnak hány százaléka a só


Ez alapján meg tudod oldatni?

2019. jún. 7. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:

ez egy hígítás, mivel azonos oldott anyaghoz tartozó oldószer mennyisége nő


a tömeg% azt mutatja meg h 100 g oldatban mennyi oldott anyag van


8*0,6=4,8kg só ez alapján 8-4,8=3,2kg víz


a víz az oldószer, a só az oldott anyag

azt csináltam, hogy kivontam az oldat tömegéből az oldott anyag tartalmát így megkapva az oldószer mennyiségét.


3,2kg vízhez hozzáöntünk még 4-et így lesz 7,2 kg víz


a só változatlan tehát (oldott a töm./oldat töm.)*100


(4,8/12)*100= 40%


a 12 az a 7,2+4,8


remélem így érthető:)

2019. jún. 7. 21:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Nah akk en is jol szamoltam :D
2019. jún. 8. 17:20