Egy egyszerű matek példa, de nem tudok rájönni?


A kérdés:


Egy apa 3-szor annyi idős mint a fia. 7 évvel ezelőtt 5ször annyi idős volt.


Hány év múlva lesz kétszer annyi idős?



2016. aug. 21. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha felírom az első egyenletet, onnan menni fog tovább?

3x-7=5*(x-7)

Ha ezt kiszámolod, ebből megtudod a fiú jelenlegi korát. Vagy nem itt akadtál el?

2016. aug. 22. 00:08
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Behelyettesítesz, megoldod! Menni fog?


I. a=3f

II. (a-7)=5(f-7)

2016. aug. 22. 00:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Másik lehetőség, hogy felírod a 3-mal osztható életkorokat (az egyszerűség kedvéért feltesszük, hogy az apa belátható életkorban van):


18 21 24 27 30 33 36 39 42 45, akár folytathatod is, de talánennyi elég.


Most írjuk a számok alá azokat, melyek 7-tel kisebbek:


11 14 17 20 23 26 29 32 35 38, stb.


Értelemszerűen a második sorból azok lehetnek jók, amelyek 5-tel oszthatóak, vagyis a 20 és a 35 (illetve, ha tovább írod, akkor azok is).


Akkor most teszteljük le a számokat; ha az apuka 7 évvel ezelőtt 20 éves volt, akkor a fia 4, így most 27 és 11 évesek, ez a megadottaknak nem tesz eleget.


Ha az apuka 35 éves volt, akkor fia 7, 7 évvel később 42 és 14 évesek, 14*3=42, tehát ez jó megoldás lesz.

2016. aug. 22. 01:37