Bizonytalan vagyok az alábbiakban:
az A1 ampermérő által mért áramerősségre csak az R1, R2, R3 fogyasztók vannak hatással? (nekem A1 mérőre 5,28 A jött ki)
Tehát A1-re ható eredő ellenállás: R1+R2+R3?
az A2 ampermérő által mért áramerősségre az R1, R2, R4, R5 fogyasztók vannak hatással? (A2 mérőre nekem 4,81 A jött ki)
Tehát A2-re ható eredő ellenállás: R1+R2+R4+R5?
Köszönöm a segítséget előre is!
2019. máj. 27. 17:13
1/3 anonim válasza:
Sajnos nem jó így. :( Először számold ki az összes ellenállás eredőjét, hogy megtudd a főáramköri áramerősséget (I=U/R). Majd az így kapott áramerősségből a párhuzamos kapcsolás eredő ellenállásának visszaszorzásával megkapod, hogy mekkora feszültség (U=I*R) jut a párhuzamos áramkörrészre, és akkor ebből már ki tudod számolni a mellékáramköri áramokat az eredeti képlet szerint (I=U/R), csak ugye mindig a megfelelő feszültségeket, ellenállásokat kell behelyettesíteni. A főáramköri áramerősség amúgy kb. 6,5 A, és ez oszlik meg I1=3,6 A és I2=2,9 A nagyságú mellékáramköri áramokká. Remélem kapok zöld kezet. :)
2/3 anonim válasza:
Ja és azt ugye tudod, hogy párhuzamos ellenállások eredőjét hogy kell kiszámolni: az ellenállások szorzatát kell osztani az összegükkel, tehát itt 30*37/(30+37)=16,57 ohm.
3/3 A kérdező kommentje:
Adtam zöld kezeket, köszönöm!
2019. máj. 28. 21:21