Hágy elektront lehet 1000 J munkával 10 m/s sebességre felgyorsítani? Ha m= 9.1*10
e=1,6*10
2019. máj. 26. 19:54
1/2 anonim válasza:
W=1000J = 1/2 N * m * v^2
ebből:
N= 2 * 1000/(m*v^2) ahol v=10, m pedig az elektrontömeg
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. máj. 26. 22:46