Eprics kérdése:

Hogyan kell kiszámolni egy paralelogramma területét?


példának vegyük mondjuk hogy

a=5cm b=3cm ha kéne: a oldalhoz tartozó magasság = 2cm


2019. máj. 21. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:

T=a*ma=5*2=10cm^2

Esetleg T=b*mb, vagy T=a*b*sin(köztük lévő szög) ez utóbbit 10. osztály végén tanuljátok.

2019. máj. 21. 20:05
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy, mintha téglalap lenne, csak a b oldal az nem a b oldal lesz, hanem a magasság vagyis: T=a*m(a)=5 cm * 2 cm = 10 cm^2.
2019. máj. 21. 20:05
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2019. máj. 21. 21:38
 4/4 anonim ***** válasza:
De lehet a*b*sin(gamma) képlettel is.
2019. máj. 22. 13:23