2019. ápr. 21. 20:58
1/2 anonim válasza:
Az elinduláshoz egy kis segítség:
2/2 vurugya béla válasza:
Párhuzamos szelők és szelőszakaszok tételét alkalmazom - sokszor!
Először is:
AF/AG = CB/BG = AD/BG (mert CB=AD a paralelogrammában)
Ez tovább egyenlő EA/EG-vel (szelőszakaszok)
illetve a másik egyeneseket nézve az eredeti arány tovább egyenlő = ED/EB = EF/EA.
Tehát most van két egyenlőségünk:
AF/AG = EA/EG és AF/AG = EF/EA
Szorozd össze a két egyenlőséget (tudsz egyszerűsíteni) és kész!
(AF/AG)^2=EF/EG