2019. ápr. 21. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elinduláshoz egy kis segítség:

[link]

2019. ápr. 21. 22:10
 2/2 vurugya béla ***** válasza:

Párhuzamos szelők és szelőszakaszok tételét alkalmazom - sokszor!

Először is:

AF/AG = CB/BG = AD/BG (mert CB=AD a paralelogrammában)

Ez tovább egyenlő EA/EG-vel (szelőszakaszok)

illetve a másik egyeneseket nézve az eredeti arány tovább egyenlő = ED/EB = EF/EA.

Tehát most van két egyenlőségünk:

AF/AG = EA/EG és AF/AG = EF/EA

Szorozd össze a két egyenlőséget (tudsz egyszerűsíteni) és kész!

(AF/AG)^2=EF/EG

2019. ápr. 22. 09:44