Fizikában tud segíteni valaki?


Hogyan számoljam ki?

1) Mekkora sebességnél lesz egy autó mozgási energiája 9 szer akkora, mint 20 km/h sebességnél?


2) Egy vízesés magassága 40 m, 35000 m3 víz zúdul le másodpercenként. Mekkora helyzeti energia szabadul fel másodpercenként?



2019. máj. 3. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
8%

1) 440 km /h


2) 220'000 J

2019. máj. 3. 20:56
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom mit számolt a #2-es, de neki még az arányokkal is baja van... 60km/h egyébként a helyes válasz, mert a mozgási energia a sebesség négyzetével arányos.


20^2=400


60^2=3600


3600/400 = 9. Vagy az osztás sem megy a 2-nek?!


A második feladat pedig


40m*9,81m/s^2*1000kg/m^3*35000m^3 = 13,7 GJ, mivel az


E=H*g*ro*V képlettel kell számolni. Nevetséges, hogy a #2 dobálja az eredményeket, de közben négy számot sem tud összeszorozni...

2019. máj. 3. 21:55
 3/7 anonim ***** válasza:
8%

örülök h értékelted az iróniámat, de nevermájnd...


[link]

2019. máj. 3. 21:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Na most nem tudom eldönteni hogy viccelsz-e :D
2019. máj. 4. 16:43
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Most már csak azt nem tudom, melyik idióta pontozta le az egyébként teljesen jó megoldásom. Mondjuk erre az oldalra újabban egyre inkább jellemző, hogy tudatlan ostobák árasztják el, és ezek a semmirekellőek pontoznak le. Nevetséges...
2019. máj. 4. 17:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Mint látod az enyémet is lepontozták 😩😥😭
2019. máj. 4. 17:40
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem én pontoztam le a tiedet (bár megérdemelted volna)

Itt a bizonyíték:


[link]



Nagyon sok idióta barmot engedtek fel az utóbbi időben a honlapra, ezek az ostobák pontozgatnak lefelé mindenkit.

2019. máj. 4. 19:27