Villamosságtan:Mekkora sebességre gyorsul fel egy vákuumcsőben 540 V-os feszültséggel felgyorsított elektron? (m=9,1*10^-31 kg, Q=1,6*10^-19 C)

Villamosságtan:Mekkora sebességre gyorsul fel egy vákuumcsőben 540 V-os feszültséggel felgyorsított elektron?(m=9,1*10^-31 kg,Q=1,6*10^-19 C)

2019. máj. 2. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

alapképlet q*V=1/2 m*v^2

átrendezzük


v=sqrt(2qV/m)=1,3823*10^7 m/s

2019. máj. 2. 20:19
 2/5 A kérdező kommentje:
Neked ez hogy jött ki ? Nekem sehogy sem jön ki ennyire a megoldás
2019. máj. 5. 17:00
 3/5 anonim válasza:

az sqrt gyökvonást jelöl


az eredmény ha nem tíz hatványként van felírva elég hosszú lenne: 13780062.04 ezért úgy tudod átrendezni, hogy megnézed hol van a tizedes vessző és elkezded léptetni mivel 7 el lett balra eltolva a vessző ezért az eredmény: 1.378 * 10^-7

2019. máj. 5. 20:39
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem hogy mi mit jelöl de nekem 4 körüli érték jön ki..
2019. máj. 6. 00:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Az nem mínusz, hanem plusz.
2019. máj. 6. 14:03