Villamosságtan:Mekkora sebességre gyorsul fel egy vákuumcsőben 540 V-os feszültséggel felgyorsított elektron?(m=9,1*10^-31 kg,Q=1,6*10^-19 C)2019. máj. 2. 16:09
1/5 anonim válasza:
alapképlet q*V=1/2 m*v^2
átrendezzük
v=sqrt(2qV/m)=1,3823*10^7 m/s
2/5 A kérdező kommentje:
Neked ez hogy jött ki ? Nekem sehogy sem jön ki ennyire a megoldás
2019. máj. 5. 17:00
3/5 anonim válasza:
az sqrt gyökvonást jelöl
az eredmény ha nem tíz hatványként van felírva elég hosszú lenne: 13780062.04 ezért úgy tudod átrendezni, hogy megnézed hol van a tizedes vessző és elkezded léptetni mivel 7 el lett balra eltolva a vessző ezért az eredmény: 1.378 * 10^-7
4/5 A kérdező kommentje:
Értem hogy mi mit jelöl de nekem 4 körüli érték jön ki..
2019. máj. 6. 00:20