két vállalkozásban együtt 8200 ajándéktárgyat készítettek. az ellenőrzés során az egyik vállalkozás által készített tárgyaknak a 2%-a, a másiknak pedig 3%-a bizonyult hibásnak, összesen 216. hány darab hibátlan tárgyat készítettek külön-külön2019. ápr. 28. 11:28
1/2 anonim válasza:
Egyik vállalkozás ajándéktárgyai: x Másik: 8200-x
0,02*x + 0,03*(8200-x) = 216
0,02*x + 246 - 0,03*x = 216
-0,01* = -30
x = 3000 ajándék
Másik vállalkozás összesen akkor 5200 ajándék.
3000 * 0,98 = 2940
5200 * 0,97 = 5044
Ennyi hibátlan terméket készítettek külön-külön.
2/2 A kérdező kommentje:
Jó rendben köszönöm szépen. Tudtam hogy valahogy így kell de aztán valahol elakadtak és nem jöttem rá hogy hol
2019. ápr. 28. 22:13