sin^4x+cos^4x+2*sin^2x*cos^2x
az ilyen feladatokat, hogyan kell csinálni?
2019. márc. 21. 18:11
1/6 anonim válasza:
Szorzattá alakítható a kifejezés:
(sin^2x+cos^2x)^2=1
2/6 A kérdező kommentje:
köszi, értem :)
2019. márc. 21. 18:33
3/6 anonim válasza:
A szögfüggvényekre vonatkozó azonosságokat fel kell ismerni:
4/6 A kérdező kommentje:
és ezt hogy csinálnátok?
(cos^2x/1+sinx)+sinx
tényleg próbálkozom de nem tudom, hogy oldjam meg ezeket normálisan :( hiába veszem észre az azonosságokat
2019. márc. 21. 19:22
5/6 anonim válasza:
A cos(x)^2-et ki tudod fejezni a sin(x)^2 + cos(x)^2 = 1^2-ből, és akkor olyasmit kapsz a számlálóban, hogy a^2 – b^2. Ezt pedig szorzattá tudod alakítani, aztán talán egyszerűsíteni is a törtet.
6/6 anonim válasza:
Kicsit arrébb tolva a zárójelet:
cos^2x/(1+sinx)+sinx = (1^2 - sin(x)^2)/(1 + sin(x)) + sin(x) =
= (1 - sin(x))*(1 + sin(x))/(1 + sin(x)) + sin(x) = 1 - sin(x) + sin(x) = 1,
ha sin(x) nem -1, azaz x nem írható fel n*π alakban, ahol n egész.