Igazoljuk, hogy a következő kifejezések nem függenek az x értékétől, mindazon valós x értékekre, amelyekre a kifejezések értelmezve vannak! Valaki megtudná nekem oldani?


sin^4x+cos^4x+2*sin^2x*cos^2x


az ilyen feladatokat, hogyan kell csinálni?



2019. márc. 21. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szorzattá alakítható a kifejezés:

(sin^2x+cos^2x)^2=1

2019. márc. 21. 18:32
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, értem :)
2019. márc. 21. 18:33
 3/6 anonim ***** válasza:

A szögfüggvényekre vonatkozó azonosságokat fel kell ismerni:

[link]

2019. márc. 21. 18:33
 4/6 A kérdező kommentje:

és ezt hogy csinálnátok?


(cos^2x/1+sinx)+sinx


tényleg próbálkozom de nem tudom, hogy oldjam meg ezeket normálisan :( hiába veszem észre az azonosságokat

2019. márc. 21. 19:22
 5/6 anonim ***** válasza:
A cos(x)^2-et ki tudod fejezni a sin(x)^2 + cos(x)^2 = 1^2-ből, és akkor olyasmit kapsz a számlálóban, hogy a^2 – b^2. Ezt pedig szorzattá tudod alakítani, aztán talán egyszerűsíteni is a törtet.
2019. márc. 21. 19:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Kicsit arrébb tolva a zárójelet:

cos^2x/(1+sinx)+sinx = (1^2 - sin(x)^2)/(1 + sin(x)) + sin(x) =

= (1 - sin(x))*(1 + sin(x))/(1 + sin(x)) + sin(x) = 1 - sin(x) + sin(x) = 1,

ha sin(x) nem -1, azaz x nem írható fel n*π alakban, ahol n egész.

2019. márc. 22. 00:46