Mekkora lesz a sebessége egy 45 méter magasságból leejtett testnek a földet érés pillanatában? A test 75 kg. A gravitációt és a légellenállást is bele kellene számolni :/


2019. ápr. 15. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

A kérdést tedd fel annak, aki az alábbi kérdést feltette. Mert ő állítólag fizikakedvelő, szóval biztosan tudja.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2019. ápr. 15. 22:35
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Ezt meg hogy találtad ki?

Ha már fizika példa (mert annak kinéző), akkor adatokat is meg kell adni, ha a számításhoz szükség van rá.

Bár illene közölni, de tengerszinten számolunk?

75kg a test, mondod: az lehet ejtőernyő kinyílva, vagy max. 2 ökölnyi aranygolyó.

A tengeszint feletti magasság függvénye a levegősűrűség, és ettől függ a légellenállás, a test formája (ejtőernyő, aranygolyó?) is jelentősen befolyásolja.

Szóval ilyen megoldhatatlan feladatokat ne találj ki!

2019. ápr. 15. 22:37
 3/6 anonim ***** válasza:
A földet érés pillanatában nulla, hiszen a föld megállítja a zuhanást. A helyes megfogalmazás az lett volna, hogy a földet érés előtti pillanatban.
2019. ápr. 15. 23:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként nagyon durván 106 km/óra.
2019. ápr. 15. 23:43
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Légellenállás nélkül sima középiskolai fizika


v = gyök(2*g*h)=30m/s ami 108km/h.


Légellenállással az eredmény ennél kevesebb lesz.


"

a légellenállási együttható Cw


A légellenállás a következő képlet segítségével számítható ki: Légellenállás = a jármű sebessége a négyzeten x homlokfelület x Cw érték x 1/2 légsűrűség"


Kevés az adat, a homlokfelület és a Cw érték nélkül légellenállást nem lehet számolni.

2019. ápr. 16. 13:14
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

[link]

Ha gömb alakú (C = 0,47) és mondjuk vasból van (róvas = 7 874 kg/m^3), akkor a sugara

r = köbgyök(3*m/(4*pí*róvas)) = 13,15 cm.

[link]

Ebből a homlokfelülete

A = pí*r^2 = 0,05433 m^2.

[link]

Ezekkel a fenti linken szereplő k-ra:

k = 1/2*rólev*C*A = 0.0166 kg/m.

[link]

A fenti linken beírva ezeket 106 km/h jön ki. Ha k-ra meghagyjuk a 0,24 kg/m-t (ami az oldal szerint egy repülőből kiugró emberre nézve tipikus érték), akkor 100 km/h-t kapunk.


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom.. --> Innét van link a levezetéshez is.

2019. ápr. 16. 15:23