2019. ápr. 14. 19:01
1/1 vurugya béla válasza:
Egy szög és a kiegészítő szöge együtt 180°.
A hét szög összege a kiegészítő szögeikkel együtt 7*180°=1260^.
Akkor a hét szög összege 1260-1236=24°.
Hét különböző pozitív egész esetén a legkisebb összegük 1+2+3+4+5+6+7=28 lehet. De ez kisebb, ezért nem mind különböző.
pl. lehet 1°,2°,3°,4°,5°,6°,3°.