Hogyan számítsam ki ötödikes szinten? 2+7+12+17+…+352+357=

2019. ápr. 14. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez játék a számokkal. Csak vedd észre a szabályt (minden 2-re és 7-re végződő szám összege 357-ig). Aztán számold össze blokkokban. Pl. 2+7=9, 12+17=2*10+9, stb. Innentől már csak el kell jutni odáig, hogy akkor X*9+Y*10+Z*100 és ki is jön az eredmény. :)
2019. ápr. 14. 18:16
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy még egyszer leírod ezt az összeget saját maga alá, de fordított sorrendben, és hozzáadod az első változathoz:

2 + 7 + 12 + … +352+357 +

357+352+347+ … + 7 + 2 =

359+359+359+ … +359+359 = …


Így érted, és menni fog a befejezés?

2019. ápr. 14. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogyha nem, akkor ugye ez után az a következő lépés, hogy összeszámolod, hányszor szerepel a 359, mert annyiszor 359 lesz az összeg DUPLÁJA, erre figyelj.


Így már ide tudod írni a végeredményt, hogy ellenőrizhessük?

2019. ápr. 14. 22:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy hányszor szerepel a 359 az abból látszik egyszerűen, hogyha elképzeled a tagoknál 3-mal nagyobb számokat:

5, 10, 15, 20, …, 355, 360;

és ezeket elosztod 5-tel:

1, 2, 3, 4, …, 71, 72;

tehát 72-en vannak.


Így az összeg duplája 359*72, az összeg pedig ennek a fele lesz

359*72/2 = 359*36 = …

Írásban szorozni pedig már biztos tudnak az ötödikesek is.


Remélem, nem csináltam semmi olyasmit, ami ötödikes szinten nem elvárható. Így jó lesz?

2019. máj. 14. 14:18