Koordináta geometria feladat?


Nem értem hogy mit hibázok az alábbi feladatban.


A(-3;2)

B(3;2)

C(0;0)


Az ABC háromszög szögeit kell kiszámolni.


(Tudom hogy van sokkal egyszerűbb megoldás de mindig ezt használom és eddig nem is volt vele probléma)


Tehát kiszámoltam pontok közti távolságokat.

dAB=6

dAC=gyök13

dBC=gyök13


Majd cosinus tétellel:

13=13+36-2*13*36*cos£

£=87,8°

Ebből van 2 ugyanis a háromszög egyenlő szárú.


A harmadik szög:

180-(87,8+87,8)

=4,4°


Ha koordinátarendszerben felvázolom a háromszöget,akkor egyátalán nem így néz ki, és a megoldókulcs sem ezt írja.


Megoldókulcs:


Az alapon fekvő hegyesszögek tangense 2/3


Alapon fekvő szögek nagysága:

33,7°


Szárak szöge: 112,6°



2019. ápr. 14. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ott a hiba, hogy rosszul írtad fel a cos tételt.

C^2=a^2+b^2-2×a×b×cosalfa

Te a 2×a×b helyett a^2 és b^2-tel számoltál.


Helyesen:

13=13+36-2×gyök13×6×cosalfa

2019. ápr. 14. 17:51
 2/2 A kérdező kommentje:
Ó tényleg! Nagyon szépen köszönöm! :)
2019. ápr. 14. 18:15