Ádám négy évvel idosebb, mint az öccse, Barnus.3 év múlva Ádám éppen másfélszer annyi idos lesz, mint Barnus. Hány évesek a testvérek?


2019. ápr. 3. 15:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Most Ádám Á, Barnus B éves.

Á = B + 4

Á + 3 = 1,5 * (B + 3)

Két ismeretlen, két egyenlet, hajrá!

2019. ápr. 3. 15:45