Ráhel és Ábel testvérek. Négy éve Ábel hatszor annyi idős volt, mint Ráhel. Öt év múlva Ábel már csak másfélszer annyi idős lesz, mint a húga, Ráhel. Hány évesek most, ezelőtt 4 éve hány évesek voltak, és 5 év múlva hány évesek lesznek?


Ebben a feladatban kellene segítség.

Köszönöm annak,aki szán rá egy kis időt!


2016. nov. 26. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

4 éve most 5 év múlva

Ráhel X X+4 X+9

Ábel 6X 6X+4 6X+9=1,5×(X+9)


6X+9=1,5×(X+9) /ZF

6X+9=1,5X+13,5 /-9

6X=1,5X+4,5 /-1,5X

4,5X=4,5 /:4,5

X=1


4 éve most 5 év múlva

Ráhel 1 5 10

Ábel 6 10 15

2016. nov. 26. 17:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2016. nov. 26. 21:06