2019. márc. 29. 07:19
1/1 anonim válasza:
tg(x)+ctg(x) * (1/9) = sqrt(1-1/cos^2(x))-1 a pontos feladat? (sqrt a gyök )
1. Gyök alatt nem lehet negatív ,így eléggé leszükül a megoldás halmaz mivel az
1-1/cos^2(x) csak akkor jó ha a cos^2(x)=1 ebből következik hogy a nulla pí + k*pí esetekre lehet csak vizsgálni az egyenletet mert a többi esetben negatív lesz a gyök alatt (azaz a legjobb eset amikor nulla van a gyök alatt )
így a vizsgált egyenlet :
tg(x) + ctg(x) * (1/9) = -1
tg(x) + (1/tg(x)/9) + 1 = 0 ami
tg(x) + (1/9tg(x)) + 1 = 0 ;
közös nevezőre hozás után adódik hogy :
9tg^2(x) +1 + 9tg(x) / 9tg(x) = 0
azaz
9tg^2(x) + 9 tg(x) + 1 = 0
Helyetesítésseg pedig kijön tg(x) = y
hogy nincs megoldása.