Fizika! Jól csináltam? Hogyan kell kiszámolni?


1.

m: 600kg

v: 180km/h

t: 10s

9720 kJ


2. m: 2000kg

w: 6000J

h: ?


3.

m: 75 kg

t: 30 min

s: 300m

P: ? (teljesítmény)


4.s: 50 cm

W: 30 kJ

F: ? (erő)


5.W: 6 kJ

P: 300Watt

t: ? (idő)


Köszönöm a válaszokat előre is, mr az is segítség lenne, ha a szükséges képleteket megadnátok.



2019. márc. 26. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Az is segítség lenne, ha leírnád, mi a feladat.
2019. márc. 26. 19:39
 2/6 A kérdező kommentje:
Ki kell számolni
2019. márc. 26. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Pedig az elsőnek igaza van.

Ha nem írod le mi a kérdés baromi nehéz segíteni.


Pl 1-esben E = 1/2*m*v^2 képlettel használva kijön valami KJ mértékegység, de hogy a t-nek mi köze hozzá azt így nem látom.

3-assal ugyanez a baj.


A 2-es lehet valami emelési munka

E = m*g*h

h = 6000J / (2000kg*10m/s^2) = 0,3m


de ez csak tipp, így kérdés nélkül.


4-es nekem szintén rejtély így, valami munka és távolság van benne.

5-ös az W = P*t egyszerűen.

t = 6000J/300Watt = 20s

2019. márc. 26. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:

4-es leesett

W = F*s

F = W/s = 30000J/0,5m = 60000N


1-eshez és 3-ashoz várnék valami pontosítást.

2019. márc. 26. 20:13
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. márc. 26. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális, érdemesebb lenne a példát lefotózni, feltölteni, beküldeni ide a linket és levezetve meg tudnám válaszolni neked.
2019. márc. 29. 06:42