Ha az a feladat, hogy 1500Ft-nak a 850Ft hány százaléka, azt hogy kell kiszámolni?

1500/850, de valamit a 100-al is csinálnom kell? Nem. De ha beszorzom az eredményt, akkor 176% jön ki. Tehát 76%? , ha osztom, akkor még kisebb, ezért gondolom, hogy inkább szorzom! Nem?
2019. márc. 15. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:

1500

850.

1500/100 = 1%


850 / 1%.


Számokkal.


1500 / 100 = 15


1% = 15.


850/15 = 56,666666666666666666666666666667 %

2019. márc. 15. 19:07
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
56,6%
2019. márc. 15. 19:07
 3/5 Angelo84 ***** válasza:

Szia.


Amikor azt kérdezzük, hogy valami hány százaléka egy másik valaminek, akkor lényegében azt kérdezzük, hogy hányad része. Egyszerű példával az 1 hányad része a 4-nek? Nyilván 1/4. Ilyen alapon, a 3 hányad része a 4-nek? Persze, hogy 3/4. Szóval a kérdés, hogy 850 hányad része az 1500-nak? Természetesen 850/1500 része. Na most ahhoz, hogy megkapjuk a százalékot, ezt a törtet meg kell szorozni 100-zal és kész is vagyunk.


Kiegészítésként, ha azt kérdezik, hogy a 3 hányad része a 2-nek, akkor is így áll fel a dolog, vagyis 3/2 része, amit ha szorzok 100-zal, megkapom, hogy a 3 a 2-nek hány százaléka.

2019. márc. 15. 19:10
 4/5 anonim ***** válasza:

56,67 az eredmény


Ezt a rajzot jegyezd meg és mindig ki tudod számolni a százalékot :


1500 100%

850 ?



850 x 100% / 1500


Bal alsó x jobb felső / bal felső


850x100=85 000

85 000/1500 = 56,67


:)

2019. márc. 15. 19:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocs, gyakori összehúzta a soraim. A rajz tehát:


1500Ft.........100%

850 Ft..........?


850...... x.... 100 (=85 000)

......850000/1500....=56.67

2019. márc. 15. 19:14