Mi ennek a kémia feladatnak a megoldása? Levezetés ia kellene.


Hány mol/dm3 koncentrációjú az a szőlőcukor oldat melynek 50 cm3-je 0,54 g ezüstöt választ ki az ezüsttükör próba során?


Nagyon sürgős lenne!



2019. márc. 19. 10:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézd meg a reakció egyenletből, hogy 1 darab szőlőcukor-molekula (átlagosan) hány darab ezüst atomot választ ki az oldatból jelöljük ezt k-val (ez sejtésem szerint 2 lesz, de ez a kémia része a feladatnak).


Abból, hogy m = 0,54 g ezüst vált ki, tudjuk, hogy NAg = m/MAg*A darab ezüstre volt elegendő cukormolekula az oldatban (ahol A az Avogadro-állandó, és MAg az ezüst moláris tömege). Ez összesen Ngl = NAg/k darab, aminek az anyagmennyisége ngl = Ngl/A. Így a koncentrációja ngl/V volt, ahol V = 50 cm^3 a cukoroldat térfogata. Összegezve a koncentráció

c = ngl/V = Ngl/(A*V) = NAg/(k*A*V) = m*A/(MAg*k*A*V) =

c = m/(k*MAg*V) = (0,54 g)/(?2?*(107,9 g/mol)*50 cm^3) = …

2019. márc. 19. 10:58