Fizika feladatban segítene valaki?


A 240 kg tömegű álló csónak egyik végéből a másik végébe egy 80 kg tömegű férfi sétál át a parthoz viszonyított 3 sebességgel. Mekkora sebességgel mozdul el a csónak az ellenkező irányba? válasz:1m/s

A 2000 kg tömegű,4 sebességű vasúti kocsi nekiütközik az álló 3000 kg tömegű vasúti kocsinak. Mekkora sebességgel haladnak együtt, ha összekapcsolódnak? válasz:1,6m/s

Mekkora a tömege annak a személygépkocsinak, amely 72 sebességgel ütközik az álló,100 kg tömegű szénásszekérnek, és 15 sebességgel tolja tovább? válasz:300 kg

Ahogy látjátok, a feladat meg is van csinálva.Megkaptam a kérdést, és a választ is. Arra lennék kíváncsi , hogy kell kiszámolni?Ez a feladatom. Le kell vezetni hogy számolom ki.


2019. márc. 17. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:

1.

Lendületmegmaradás. 80 * 3 = 240 * 1

2.

Lendületmegmaradás. 2000 * 4 = 5000 * 1,6

3.

Lendületmegmaradás, de itt gond van a mértékegységekkel. Gondolom, 72 km/h = 20 m/s, illetve 15 m/s. Ekkor:

300 * 20 = 400 * 15

2019. márc. 17. 10:53
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor azt kell néznem, hogy a két oldal egyenlő legyen?
2019. márc. 17. 10:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen,lemaradt a mértékegység, de aki tud, az tud. jól irtad.
2019. márc. 17. 10:55