Felül nyitott egyenes henger alapkorenek átmérője 10 cm Magassága 15 cm Nekem A-nak 549,78 cm2 És V-nek 1178 cm3 jött ki Leellenőrizné nekem valaki kérlek?

2019. márc. 15. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha A a felülete és V a térfogata szeretne lenni, akkor STIMMEL.
2019. márc. 15. 16:42
 2/3 anonim ***** válasza:

d=10cm, r=5cm

A=5^2*PÍ+2*5*PÍ*15=175PÍ=549,78cm^2

V=5^2*PÍ*15=375PÍ=1178,1cm^3

Jól számoltál. :)

2019. márc. 15. 17:00
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2019. márc. 15. 17:10