Zsiga.biga kérdése:

Hogyan lehet kiszámítani mekkora szögsebbeségel kezd egy merev test, és mekkora a forgató nyomatéka?

[link]

2019. márc. 15. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy
2019. márc. 15. 15:32
 2/2 dq ***** válasza:

Nem értem a feladatot. A merev test rögzítve van a tengelyen?


*) Mivel a test merev, és a rögzített része nem mozdul el, ezért az erő rögzítés irányába eső komponense 0, végig merőleges a tengely-súlypont síkra.


*) Newton egyenlet a tengelyre:

sum M = o*B

(ejtsd: szum emm egyenlő tetászor béta)


*) A tehetetlenségi nyomaték a Steiner tételből:

o = o_s + mr^2 = [link] = 24.5 m2 kg


*) w = ∫B(t) = 1/o ∫M(t) = r/o ∫F(t) = r*ΔI/o = [link] = 0.00408163265 hertz jön ki, de igazából ez már rad/s-ben van.


A második kérdést szintén nem értem.

2019. márc. 16. 12:44