2019. márc. 14. 17:22
1/4 anonim válasza:
2/4 anonim válasza:
Esetleg azt lehet még, hogy a második tényezőt teljes négyzetté alakítjuk, és akkor az is látszik, hogy miért az a parabola van a képen, amelyik:
x^2 – 4*x + 3 = (x^2 – 2*2*x + 2^2) – 2^2 + 3 = (x – 2)^2 – 1,
tehát a parabola csúcsa a (2; –1) pontban kell legyen, a nyílása pedig olyan, mint a sima x^2-é.
3/4 A kérdező kommentje:
Külön a két függvényt értem, köszönöm, de hogyan egyesítetted?
2019. márc. 14. 20:22
4/4 anonim válasza:
A tört értéke vagy 1, ekkor a görbe önmaga, vagy a tört értéke -1, ott tükrözöm a görbét az x tengelyre.