Rajzold meg a h (x) = (x-1) / (abs (x-1) ) (x^ (2) -4x+3) függvény grafikonját!?

2019. márc. 14. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Felrajzoltam:

[link]

Kérdésed nincs?

2019. márc. 14. 18:09
 2/4 anonim ***** válasza:

Esetleg azt lehet még, hogy a második tényezőt teljes négyzetté alakítjuk, és akkor az is látszik, hogy miért az a parabola van a képen, amelyik:

x^2 – 4*x + 3 = (x^2 – 2*2*x + 2^2) – 2^2 + 3 = (x – 2)^2 – 1,

tehát a parabola csúcsa a (2; –1) pontban kell legyen, a nyílása pedig olyan, mint a sima x^2-é.

2019. márc. 14. 19:20
 3/4 A kérdező kommentje:
Külön a két függvényt értem, köszönöm, de hogyan egyesítetted?
2019. márc. 14. 20:22
 4/4 anonim ***** válasza:
A tört értéke vagy 1, ekkor a görbe önmaga, vagy a tört értéke -1, ott tükrözöm a görbét az x tengelyre.
2019. márc. 14. 20:33