2019. márc. 13. 00:26
1/8 anonim 



válasza:





Ezt kérdést tényleg így adták fel a suliban ?
2/8 anonim 



válasza:





Hát mivel akvarisztikába írtad, így megmondom hogy 2,35 liter
3/8 Salx Narval válasza:
Hány liter mi? Nem mindegy, hogy víz vagy más folyadék, sőt a tisztasága, hőmérséklete és még a légnyomás is befolyásoló tényező. Pontosabban fogalmazz ha valamilyen feladathoz kell. Azt viszont illett volna tudnod, hogy a tiszta víz literje megközelítőleg 1kg, ami 1000g.
5/8 anonim válasza:
2,35kg, ha víz. Ez változhat különböző tényezők alpján, de nem sokat. Ha nem víz akkor teljesen más
7/8 anonim 



válasza:





Ha ezt tényleg az akvarisztika rovatban volt, akkor a moderátor miért rakta át a házi feladat kérdések közé?
8/8 anonim 



válasza:





A tömeg (m) és a térfogat(V) közötti kapcsolatot a sűrűséggel(r) szokás megadni:
r=m/V ebből: V=m/r.
Mivel 1liter = 1dm^3, ezért ha r-et kg/dm^3-ben adjuk meg, akkor
V= 2,35kg/r képlet adja literben a keresett térfogatot. Az r értékét pedig táblázatból kell kikeresned.
Néhány iránymutató érték, amit fejből is lehet tudni:
víz : r = 1kg/dm^3 (4°C,1013mbar nyomáson)
olaj: r = 0,9kg/dm^3
higany: r=13,6 kg/dm^3
alumínium: r=2,7kg/dm^3
vas: r=7,8kg/dm^3
réz: r=8,9 kg/dm^3
titán: r=4,4kg/dm^3
fa: r=(0,3-0,8)kg/dm^3