2019. márc. 13. 00:26
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Ezt kérdést tényleg így adták fel a suliban ?
2019. márc. 13. 00:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát mivel akvarisztikába írtad, így megmondom hogy 2,35 liter
2019. márc. 13. 01:34
 3/8 Salx Narval válasza:
59%
Hány liter mi? Nem mindegy, hogy víz vagy más folyadék, sőt a tisztasága, hőmérséklete és még a légnyomás is befolyásoló tényező. Pontosabban fogalmazz ha valamilyen feladathoz kell. Azt viszont illett volna tudnod, hogy a tiszta víz literje megközelítőleg 1kg, ami 1000g.
2019. márc. 13. 05:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
12 méter.
2019. márc. 13. 07:23
 5/8 anonim válasza:
2,35kg, ha víz. Ez változhat különböző tényezők alpján, de nem sokat. Ha nem víz akkor teljesen más
2019. márc. 13. 08:05
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
27 perc
2019. márc. 13. 08:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ezt tényleg az akvarisztika rovatban volt, akkor a moderátor miért rakta át a házi feladat kérdések közé?
2019. márc. 13. 11:22
 8/8 anonim ***** válasza:

A tömeg (m) és a térfogat(V) közötti kapcsolatot a sűrűséggel(r) szokás megadni:


r=m/V ebből: V=m/r.


Mivel 1liter = 1dm^3, ezért ha r-et kg/dm^3-ben adjuk meg, akkor


V= 2,35kg/r képlet adja literben a keresett térfogatot. Az r értékét pedig táblázatból kell kikeresned.


Néhány iránymutató érték, amit fejből is lehet tudni:


víz : r = 1kg/dm^3 (4°C,1013mbar nyomáson)

olaj: r = 0,9kg/dm^3

higany: r=13,6 kg/dm^3


alumínium: r=2,7kg/dm^3

vas: r=7,8kg/dm^3

réz: r=8,9 kg/dm^3

titán: r=4,4kg/dm^3

fa: r=(0,3-0,8)kg/dm^3

2019. márc. 13. 13:05