2019. márc. 11. 20:52
1/2 anonim válasza:
5/324 ≈ 1,5% és 7/11644 ≈ 0,060%.
2/2 anonim válasza:
a)
Kedvező eset: 6^6=46656
Összes eset: 6!=720
Valószínűség=kedvező/összes=720/46656=5/324, ez jött ki az elsőnek is.
b)
Összes eset: 6^6=46656
Kedvező eset: a dobott számok összege
-36: 6+6+6+6+6+6, 1-féleképpen
-35: 6+6+6+6+6+5, 6-féleképpen
-34: 6+6+6+6+5+5, (6 alatt a 2)=15-féleképpen; 6+6+6+6+6+4, 6-féleképpen
Tehát 1+6+15+6=28 esetben lehet a dobott számok összege 34 vagy több.
Valószínűség=kedvező/összes=28/46656=7/11664=~0,0006=0,06%