2. ) Egyszerre feldobunk hat szabályos dobókockát, amelyek különböző színűek. Mennyi a valószínűsége annak, hogy mindegyik kockával más számot dobunk? Számítsa ki annak a valószínűségét, hogy egy dobásnál a hat dobott szám összege legalább 34 lesz?

2019. márc. 11. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
5/324 ≈ 1,5% és 7/11644 ≈ 0,060%.
2019. márc. 12. 00:25
 2/2 anonim ***** válasza:

a)

Kedvező eset: 6^6=46656

Összes eset: 6!=720

Valószínűség=kedvező/összes=720/46656=5/324, ez jött ki az elsőnek is.


b)

Összes eset: 6^6=46656

Kedvező eset: a dobott számok összege

-36: 6+6+6+6+6+6, 1-féleképpen

-35: 6+6+6+6+6+5, 6-féleképpen

-34: 6+6+6+6+5+5, (6 alatt a 2)=15-féleképpen; 6+6+6+6+6+4, 6-féleképpen

Tehát 1+6+15+6=28 esetben lehet a dobott számok összege 34 vagy több.

Valószínűség=kedvező/összes=28/46656=7/11664=~0,0006=0,06%

2019. márc. 12. 00:59