2019. márc. 8. 18:02
2/2 anonim válasza:
Nyilván a, b és c értékei 1; 2 és 3 lesz.
Mindhárom tört esetében, ha egyet írunk akkor 1-t kapunk, ezért, abba a törtbe kell írni az 1-t, amely a legjobban csökken, ha egy nagyobb számot írunk a nevezőbe, ezért c=1 lesz.
Ezután kipróbálod hogy mikor lesz nagyobb az összeg:
-ha a=2 és b=3
-ha a=3 és b=2
Az 1. eset lesz a helyes, a megoldás pedig:
1/2+1/9+1/1=29/18