Kérlek segítsetek nagyon fontos lenne. Köszönöm :))#Hány olyan x természetes szám van #amelyre az #kifejezés értéke szintén természetes szám?
2014. dec. 27. 13:14
1/4 anonim válasza:
Szívesen.
(x+17)/(x-3) = (x-3 + 20)/(x-3) = (x-3)/(x-3) + 20/(x-3) = 1 + 20/(x-3)
20/(x-3) lehet -1, 0, 1, 2, 3, 4, .... Ekkor természetes szám az egész.
x-3 osztója a 20-nak, tehát -20, -10, -5, -4, -2, -1, 1, 2, 3, 4, 5, 10, 20
Ezeket kell megvizsg.
Szívesen.
2/4 anonim válasza:
A 3 nincs ott. Gondolom, már rájöttél.
x-3 osztója a 20-nak, tehát -20, -10, -5, -4, -2, -1, 1, 2, 4, 5, 10, 20
3/4 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. dec. 27. 13:38
4/4 anonim válasza:
Legjobb tudásom szerint a természetes számok a nemnegativ egész számok tehat 0,1,2,3.....
Az x nek és a kapott szamnak is természetesnek kell lennie tehát átalakítás után 1+20/(x-3) értéke lehet a 0,1,2,3.... Ami azt jelenti h
20/(x-3) lehet -1.0.1.2.3.4.....akkor termeszetes a kapott szám. Mivel az xnek is termeszetesnek kell lennie, ezert x erteke lehet 4,5,8,13,23