Hogy kell megoldani ezt a feladványt?


1 Tyúk = 1 Euró

1 Bárány = 10 Euró

1 Tehén = 50 Euró


500 Euró a tőke


100 Állatnak kell lennie, mind az 500 eurót el kell költeni, és minden állatból kell minimum 1. Egy osztálytársam mutatta de nekem nem sikerült rájönnöm, egyenlettel próbáltam de nem tudom mit kezdjek azzal, hogy mindenképpen 100 állatnak kell lennie



2019. márc. 7. 20:22
 1/1 anonim ***** válasza:
84%

A tyúkok száma legyen a, a bárányok száma b, a tehenek száma c.

a,b,c, tehát egész számok

Két egyenletet írunk fel:

a+10b+50c=500

a+b+c=100

----------------

A két egyenletet kivonjuk egymásból.

9b+49c=400


c lehet 1 / 2/ 3 / 4 /5 /6 /7 / 8 (és más nem, mert 9*49= 441, ami több mint 400)

Ekkor minden esetben megnézzük, van-e egész megoldás b-re:

c= 1 esetén b= 39 - ez jó megoldás, a hozzá tartozó "a" érték 60

c=2 esetén b= 33,55 (ez tehát nem jó)

c=3 esetén b= 28,11 (ez sem jó)

c=4 esetén b= 22,66

c=5 esetén b= 17,22

c=6 esetén b= 11,77

c=7 esetén b= 6,33

c=8 esetén b= 0,88

(tovább nem érdemes számolni)

Tehát fent van egy és pontosan egy megoldása a feladatnak.

Így érthető?

2019. márc. 7. 20:41