30m hosszú lejtőn magassága 17m.A lejtő tetejére 40kg-s testet helyezünk-A súrlódási együttható 0,25.Számítsd ki mekkora lesz a test gyorsulása, mennyi iő alatt ér le a lejtőn és a lejtő végén mekkora lesz a sebessége?
A gondolat menet is kellene.
2014. márc. 17. 19:43
1/2 anonim válasza:
Rajzold meg a lejtőt és számold ki az emelkedési szögét(Alfa)
a=g(u*cosA-sinA) gyorsulással indul meg lefelé,
t=gyök(2*30/a) idő alatt ér le,
v=a*t sebességgel.
2/2 A kérdező kommentje:
az "a" kiszámítását nem igazán értem
2014. márc. 18. 16:24