Egy háromszög oldalainak aránya 4:7:9 és az oldalak négyzetének összege 584. Hány centiméteresek a háromszög oldalai és hány fokosak a szögei?


Még ez is házi feladat, de sajnos ezt sem tudom :( :


Egy háromszög beírt körének sugara 12 cm, két szöge 42° és 70°. Számítsuk ki a háromszög oldalait.


Egy a, b, c oldalú háromszögben a(négyzet)+b(négyzet)=976, gamma szög=60° és a háromszög területe 215 négyzetméter. Számítsuk ki a háromszög oldalait és a szögeit.


Sajnos még csak most kezdtük el venni az anyagot és nem annyira világos :( Mindenképp meg szeretném érteni, úgyhogy kérlek segítsetek! Előre is köszönöm!:)



2019. febr. 27. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:

A háromszög oldalainak az aránya legyen p:q:r. Az egyik oldalra normálhatunk, az arányok nem változnak ettől, tehát

az új arány: 1:Q:R ahol Q=q/p és R=r/p. Az oldalakat jeölje rendre a,b,c. Ekkor az előzőek tekintetbe vételével írhatjuk hogy:


b=Q*a és c=R*a.


Az oldalak négyzetösszegét jelölje N, a feladat értelmében ekkor


a^2+Q^2*a^2+R^2*a^2 = N^2. A bal oldalon kiemelünk:


(1+Q^2+R^2)*a^2 = N^2.


Ebből az 'a' oldal kifejezhető:


a = N/gyök(1+Q^2+R^2) , ill. a normálás előtti jelölések visszavezetésével:


a = N/gyök[1+(q/p)^2+(r/p)^2].


A további két oldal már az elején említett képletekből számítható.


A szögek meghatározásához pedig javaslom a koszinusztételt, általános háromszög esetén az a célravezető.

2019. febr. 27. 20:23
 2/3 anonim ***** válasza:
Javítás: az oldalak négyzetösszegét N^2 jelöli. Érdemes megfigyelni, hogy a végképletben a négyzetösszeg gyöke szerepel vagyis N.
2019. febr. 27. 20:26
 3/3 anonim ***** válasza:

A háromszög egyik oldala 4x, másik 7x, a harmadik 9x.

A szöveg szerint (4x)^2+(7x)^2+(9x)^2=584

Ez egyismeretlenes egyenlet, meg kell tudnod oldani.

2019. febr. 27. 20:39