030415 kérdése:

Melyik a helyes? A, 0 B,1 C,2 D,3


Hány olyan háromjegyű szám van, amely egyenlő a számjegyei összegének 18-szorosával?



(már 30 perce ülök felette és eddig egyik 3 jegyű szám se volt jó :/)



2019. febr. 26. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Van egy ötletem, bár lehet van gyorsabb és jobb megoldás: a háromjegyű számok számjegyeinek összege 1-től 27-ig terjed (999 esetében 3*9=27).

Tehát kiszámolhatod először, hogy mennyi 1*18, 2*18... 27*18. Ha ezek a számok megvannak, azután csak ellenőrizni kell, hogy egyezik-e a 2 szám. :)

2019. febr. 26. 18:57
 2/4 A kérdező kommentje:
ez jó ötletnek tűnik
2019. febr. 26. 19:00
 3/4 bollocks ***** válasza:
100%
A háromjegyű szám számjegyeinek összege maximum 27. 18-at legkevesebb 6-tal kell megszorozni ahhoz, hogy 100-nál nagyobb számot kapj. Vagyis összesen van 22 féle lehetőség, ezt nem nagy ördöngősség végigpróbálni. Ha figyelembe veszed, hogy 18*(a+b+c) biztosan osztható 9-cel, így még jobban leszűkíthető a megvizsgálandó számok halmaza. Innen átadom neked.
2019. febr. 26. 19:05
 4/4 A kérdező kommentje:
ez alapján a B jött ki ,162 1+6+2=9 9*18=162
2019. febr. 26. 19:09