Két hasonló háromszög egymásnak megfelelő oldalai 5 cm és 3 cm hosszúságúak. A két háromszög kerületének a különbsége 7 cm. Határozd meg a két háromszög kerületének hosszát?


2019. febr. 10. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Legyen az egyik háromszög harmadik oldala c=3 cm. Ekkor K=a+b+3, míg a vele hasonló háromszög K2 kerülete 5/3(a+b)+5. A kettő különbsége: 5/3(a+b)+5-(a+b+3)=7. Ekkor a+b=7,5 cm. Így K=7,5+3=10,5 cm, míg K2=17,5 cm. Sz. Gy.
2019. febr. 10. 22:49
 2/3 anonim ***** válasza:

Tehát a hasonlóság aránya:

λ=kicsi/nagy=3/5=0,6, ugyanez a kerületekre is igaz kell, hogy legyen, tehát:

K(kicsi)/K(nagy)=0,6, erre K(kicsi)=0,6*K(nagy) adódik.

A feladat szerint a kerületek különbsége 7 cm, vagyis:

K(nagy)-K(kicsi)=7, de tudjuk, hogy K(kicsi)=0,6*K(nagy), így:

K(nagy)-0,6*K(nagy)=7, összevonás után

0,4*K(nagy)=7, erre

K(nagy)=7/0,4=17,5 adódik, ebből következően a kicsi háromszög kerülete 0,6*17,5=10,5 cm.

2019. febr. 10. 22:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első két válasz nagyon jó. Ezen az ábrán is ellenőrízheted:

[link]

2019. febr. 10. 23:05