2019. febr. 10. 21:51
1/3 anonim válasza:
Legyen az egyik háromszög harmadik oldala c=3 cm. Ekkor K=a+b+3, míg a vele hasonló háromszög K2 kerülete 5/3(a+b)+5. A kettő különbsége: 5/3(a+b)+5-(a+b+3)=7. Ekkor a+b=7,5 cm. Így K=7,5+3=10,5 cm, míg K2=17,5 cm. Sz. Gy.
2/3 anonim válasza:
Tehát a hasonlóság aránya:
λ=kicsi/nagy=3/5=0,6, ugyanez a kerületekre is igaz kell, hogy legyen, tehát:
K(kicsi)/K(nagy)=0,6, erre K(kicsi)=0,6*K(nagy) adódik.
A feladat szerint a kerületek különbsége 7 cm, vagyis:
K(nagy)-K(kicsi)=7, de tudjuk, hogy K(kicsi)=0,6*K(nagy), így:
K(nagy)-0,6*K(nagy)=7, összevonás után
0,4*K(nagy)=7, erre
K(nagy)=7/0,4=17,5 adódik, ebből következően a kicsi háromszög kerülete 0,6*17,5=10,5 cm.
3/3 anonim válasza:
Az első két válasz nagyon jó. Ezen az ábrán is ellenőrízheted: