Alixa kérdése:

Két hasonló háromszög oldalai?

Két hasonló háromszög közül az egyikoldalai 9 cm, 12 cm és 16 cm. A másik háromszög leghosszabb oldala 6,4 cm. Mekkora a másik két oldala?
2016. aug. 19. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha hasonló két háromszög, az azt jelenti, hogy az oldalak aránya egyenlő.

A másik háromszög leghosszabb oldala 6.4cm, míg az első leghosszabb oldala 16 cm. Vagyis a kettő aránya 16/6.4=2.5

Ennek kell teljesülnie minden oldalra, vagyis a másik háromszög minden oldala 2,5-szer kisebb, mint az elsőé:

9/2.5=3.6cm

12/2.5=4.8cm

2016. aug. 19. 14:21
 2/3 anonim ***** válasza:
3,6 cm és 4,8 cm
2016. aug. 19. 14:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. aug. 19. 18:55