Két hasonló háromszög közül az egyikoldalai 9 cm, 12 cm és 16 cm. A másik háromszög leghosszabb oldala 6,4 cm. Mekkora a másik két oldala?2016. aug. 19. 13:53
1/3 anonim válasza:
Ha hasonló két háromszög, az azt jelenti, hogy az oldalak aránya egyenlő.
A másik háromszög leghosszabb oldala 6.4cm, míg az első leghosszabb oldala 16 cm. Vagyis a kettő aránya 16/6.4=2.5
Ennek kell teljesülnie minden oldalra, vagyis a másik háromszög minden oldala 2,5-szer kisebb, mint az elsőé:
9/2.5=3.6cm
12/2.5=4.8cm
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. aug. 19. 18:55