Crazypeople kérdése:

Valaki megcsinálja ezeket a Fizika feladatokat?


1.Egy 6V-os áramforrás sarkaira sorba kapcsolunk egy 200Ω és egy 300Ω ellenállású fogyasztót. Határozzuk meg a fogyasztók áramerősségét és feszültségét!


2.ármakörben párhuzamosan kapcsolunk egy 400ohmos és egy 250 ohmos ellenállást. Az áramforrás feszültsége 24V. Számítsd ki az ellenállásokon átfolyó áram erösséget, valamint ezek teljesítményét!


3.Egy forgatótekercs műszer 100 menetes, 6cm² területű tekercse 0,1T mágneses indukciójú térben helyezkedik el.legnagyobb forgatónyomatékú helyzetben. A forgatónyomaték 9*10(mínusz hatodikon) N*M. Mekkora áram folyik a műszer tekercsén?


4.Mekkora mágneses mező lakul ki egy 50 ohmos merülöforraló 5menetes 10cm hosszú tekercsében ha vízbe merűl? A merülőforralót ebben az esetben 120V egyenáramra kapcsoljuk.



2019. febr. 7. 22:03
 1/3 Minekvan ***** válasza:

1) Első lépésben kiszámolod a kör I áramát ami I=U/(R1+R2)m majd a fogyasztókon a feszültségeket U1=R1×I,

U2=R2×I.


2) Most az áram ágazódik és a feszültség azonos mindkét ellenálláson.



3) Tekercs síkja a maximális nyomatéknál merőleges a mágneses térre, így az áramjárta tekercsben a nyomaték

M=F×D, D a tekercs átmérője F az erő. Az F erőt ebből számoljuk. Majd az erőt megismerve kiszámoljuk a

tekercsben folyó áram értékét a következő egyenletből I=F/(B×L). B a mágneses indukció,

L a menet hossza vagyis 100×egy menettel számolunk. Egy menet hosszát és D átmérőjét az ismert felületből

(6cm2) számoljuk, hozzáteszem mindegy hogy négyzet vagy kör, de ez esetben körrel számolunk. Ügyeljél a

helyes mértékegységekre!

2019. febr. 8. 03:21
 2/3 anonim válasza:
IM NOT GAY
2019. febr. 11. 15:49
 3/3 dq ***** válasza:
BUT $20 IS $20
2019. febr. 11. 17:31