Ismerjük egy téglalap átlóját és a kerületét. Mekkora a területe?

Tippeket szeretnék, hogyan kezdjek hozzá, számokat direkt nem irtam hozzá, köszönöm.

2019. febr. 6. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod a kerületet, akkor az egyik oldalt a másik függvényében meg tudod határozni. Például ha a kerület 100 cm, akkor igaz az, hogy


100 = 2a + 2b, ebből rendezés után

50-a = b lesz, tehát a két oldal hossza a és 50-a.


Innentől pedig fel tudod írni Pitagorasz tételét, kapsz rá egy másodfokú egyenletet, amit meg tudsz oldani, így megkapod az a oldal hosszát, amiből a b oldal is kijön. Ha ezek megvannak, már csak egy szorzás kell a területhez.

2019. febr. 6. 17:29
 2/6 A kérdező kommentje:

átló: 2,6cm K :6,8 T=?


felirtam, h 6,8=2a+2b --> 3,4-a=b


utána pitagorasz: a²+(3,4-a)²=2,6²


zárójel felbontása és összevonás után:

2a²-6,8+4,8=0

az egyik x 2,4

a másik 1


Kérdés, jól csináltam?

2019. febr. 6. 18:17
 3/6 A kérdező kommentje:
2a²-6,8a+4,8=0 lemaradt az a
2019. febr. 6. 18:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól csináltam?

Kedves kérdező, erre való az ellenőrzés, a visszahelyettesítés az eredeti egyenletekbe és a feladat szövegébe.

2019. febr. 6. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Adott

K - a téglalap kerülete

d - a téglalap átlója

T = ab =? - a téglalap területe


Amit ismerünk

K = 2(a + b)

a² + b² = d²


Az elsőből

a + b = K/2

A félkerülettel

a + b = s


A másodikkal együtt van két egyenletünk

a + b = s

a² + b² = d²


Mivel a terület a kérdés, nem az oldalak, a következőt lehet tenni

Négyzetre emeljük az első egyenletet

a² + 2ab + b² = s²

aztán kivonjuk belőle a másodikat, így lesz

2ab = s² - d²

amiből a terület

T = ab = (s² - d²)/2

==============

Ha kell, a fenti két egyenletből az oldalak is meghatározhatók.

2019. febr. 6. 19:35
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első válaszolónak, sikeres volt a feladat. :)
2019. febr. 7. 16:19