Útközben a hordár nem tudta kitalálni, hogyan ossza el egyenlően az 5 dollárt a 3 férfi közt, így mindegyiknek adott egyet, kettőt pedig megtartott. Eszerint a három férfi 9 dollárt fizetett, ami 27-et tesz ki. Ha ehhez hozzáadjuk a hordár által megtartott 2-t, az összesen 29 dollár. Hol van az egy dollár?2010. jún. 30. 15:07
1/7 anonim válasza:
Húúúúúúú banyek ez jó. azért írok ide, hogy lássam a megoldást.
2/7 anonim válasza:
30-5=25
(10+10+10)-(1+1+1+2)=25
(10+10+10)-1-1-1-2=25
Azaz a három darab 1$-oshoz hozzáadhatjuk a 2$t, de összességében kivonni kell, így látható, hogy megvan az összes pénz :)
3/7 anonim válasza:
Számolni meg kell tanulni. Ennyi az egész.
4/7 anonim válasza:
Höhö, kicsit félre van magyarázva:
A 3 férfi valóban fejenként 9 dollárt fizetett (azaz 27-et összesen). És ebből a 27 dollárból 25 a szoba, 2 pedig ott van a hordárnál...
5/7 anonim válasza:
Ténylegesen 25 dolcsiban került a szoba, akkor ne a 30-cal számoljatok. A 25-höz hozzáadjátok a 3 dolcsit amit visszakaptak, meg az a kettőt is amit lenyúlt a hordár és lám megvan a 30.
6/7 anonim válasza:
Valoban,en is elegge osszezavarodtam,hiszen:9*3=27.Ennyit fizettek az emberek,viszont ott van a 3 amit visszakaptak(9*3+3=30)es meg a 2 mait a recepcios elzsebelt,szoval az egsze 32-vel egyenlo?Szerintem maga a feladat hibas.(lenyege,hogy atverjek azokat, akik masokat akarnak "becsapni".
7/7 anonim válasza:
Ha 25 dollár, mert kedvezményt kaptak.
Akkor 3 dollárt kapnak vissza összesen: 25+3=28
2 dollár a személyzetnél maradt 25+3+2=30
A rejtély szerintem abban áll, hogy akkor 9.333333... dollárt fizettek a szobáért per koponya.