Kis fejtörő. Hová lett az 1 dollár? Vagy mennyit fizetett /ember? (matek)


Három turista éjszakára egy hotelben megpihen. A szoba ára 30 dollár, amit hárman 10-10-10 dollárjával összedobnak. Kifizetik és elmennek pihenni. A hotel tulajdonosnak utána eszébe jut hogy nem is 30 dollár egy szoba, hanem csak 25 dollár. Szól a bojnak hogy vigye vissza a turistáknak az 5 dollárjukat. A boj amint viszi vissza az 5 dollárt, gondolja hogy 2 dollárt zsebre vág az 5-ből. 1-1-1 dollárt pedig visszaad. Tehát akkor egy turista 9-9-9 dollárt fizetett a szobáért. 3*9=27+2=29 dollár! Kérdésem, hogy hová lett 1 dollár?


Tudok egy megoldást de abból nem derül ki mennyit fizetett egy ember.


13/F


2010. aug. 2. 00:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez egy álprobléma mert hárman 28 dollárt fizettek a szobáért és kettőt elloptak tölük és az 30.
2010. aug. 2. 00:25
 2/13 anonim ***** válasza:

Bárcsak annyi dollárom lenne, ahányszor ez a kérdés már szerepelt...

Összesen 3*9=27 dollárt fizettek. Mivel a szoba csak 25 dollár, visszajár 2, ezt tette el a boy.

2010. aug. 2. 00:37
 3/13 <b>Chuck Norris</b> válasza:
kötsög boy. remélem másnap kirúgták.
2010. aug. 2. 00:42
 4/13 anonim ***** válasza:
nem 27 dollárt fizetnek a szobáért. 25 a szoba ára (mint a szöveg azt az elején megemlíti), és kettőt tesz el a pincér. 25+2=27. Ez így jön ki, +3=30. ezért az egyenlet 3*9-2, és nem plusz.
2010. aug. 2. 01:23
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
sőt, kiegészíteném. 25öt fizetnek. de abból 25+2 őt nem kapnak vissza, vagyis 27-et. a maradék hármat megkapják. 27+3=30.
2010. aug. 2. 01:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Vagyis, lényegében ugyanazt írtam le más szavakkal, de könnyebb megérteni, ha körüljárja az ember... el vett nekem is azért pár percet rájönni, hogy hol a hiba.
2010. aug. 2. 01:27
 7/13 anonim ***** válasza:

bocsi,hogy nem egészen a kérdésre válaszolok,de szerintem a kérdező nem arra gondol amit a boy visszaad.


mert mindenki 10 dollárt fizet. ugye ez 3X10=30,ami osztható 3-mal.Viszont vissza csak 5 dollárt küld,ami viszont nem osztható 3-mal.Így ha a boy nem veszi el a pénzt akkor valaki 1 dollárral kevesebbet kap.


(megoldani nem tudom,ahhoz h.lye vagyok:D)

2010. aug. 2. 08:08
 8/13 anonim ***** válasza:
nem érted... 3*9-et fizetnek, az 27, mert 25+2=27. 3 at kaptak vissza, 27+3=30. Nem jó az egyenlet mert nem 27+2, hanem 27-2 hogy 25 legyen. Mert 27+3-nak kéne lennie, mivel 3-at kaptak vissza a 30-ból. 30-3=27.
2010. aug. 2. 13:35
 9/13 anonim ***** válasza:

30 dollár:


25 ennyi a szoba ára 25:3=8.33333... körübelül 8.3 dollárt fizetett egy ember a szobáért

2 dollárt eltesz a fiú tehát ezt ellopták

3 dollárt visszakapnak

2010. aug. 3. 13:30
 10/13 anonim ***** válasza:

13:35-ös


25-öt fizettek a szobáért

2-öt elloptt a fiú

összesen: 27 dollártól szabadultak meg+3 dollár amit vissza kaptak=30 dollár

2010. aug. 3. 13:34
1 2