1. Két munkás közül az egyik 2, a másik 3 nap alatt festené le egyedül a kerítést. Mennyi idő alatt végeznek, ha egyszerre (párhuzamosan) festik a kerítést?


2. Adja meg az alábbi függvény zérushelyeit f: [-10;4]] -> R, f(x)=x^2-7x+10!


3. Egy 6 méter sugarú kört elmetszünk egy olyan egyenessel, amely 4 méterre halad a középponttól. Határozza meg a két keletkező síkidom területét!



2019. jan. 27. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:

1.) Az egyik munkás naponta 1/2, a másik naponta 1/3-nyit fest le a kerítésből. Ha ketten együtt dolgoznak, akkor vajon mennyit festenek le egy nap alatt és mikor végeznek vele?


2.) Magyarul: Oldd meg a másodfokú egyenletet és a megoldás az a zérushely lesz, amelyik a [-10;4] intervallumban van.


3.) Rajzold fel, szerintem eléggé egyértelmű lesz utána a feladat.

2019. jan. 27. 22:31
 2/2 anonim ***** válasza:

1.


x/2 + x/3 =1

3x+2x=6

5x=6

X=6/5=1,2 nap alatt végzik el ketten együtt a munkát.


2.


x^2-7x+10=0 egyenletet megoldod a megoldóképlettel. X=2 és x=5 jön ki. Az általad leírt intervallumba csak az x=2 tartozik. Ezért csak 2-ben van zérushekye.

Az utolsóhoz trigonometri kell.

2019. jan. 28. 05:37