Matekosok! Ezt a feladatot hogyan kell megoldani?


Oldja meg a valós számok halmazá a következő egyenletet:

|x-2|=7


Az egyenlet megoldás: ?



2019. jan. 17. 15:42
 1/4 anonim válasza:
60%
9, -5
2019. jan. 17. 15:49
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

x ha x>=0

-x ha x<0

x = 2


x<2


-x+2 = 7

x = -5 MEGOLDÁS



x>=2


x-2 = 7

x = 5 Megoldás

2019. jan. 17. 15:50
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
KÉpzld magad elé a V alakú abszolútérték függvényt. Kettővel el van tolva jobbra. Az első válaszoló megoldása helyes, de attól a két számtól nem leszel okosabb.
2019. jan. 17. 16:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Másik megközelítés;


Tegyük fel magunknak a kérdést; melyek azok a számok, amelyeknek abszolutértéke 7? Erre a válasz az, hogy a 7 és a -7. AZ egyenlőség tehát akkor fog fennálni, hogyha az ||-en belül 7 vagy -7 van, ennek megfelelően


vagy x-2=7, amelyre x=9 adódik

vagy x-2=-7, amelyre pedig x=-5.


Ellenőrzésel könnyen látható, hogy jók a megoldások, és más nincs.

2019. jan. 17. 17:30