Oldja meg a valós számok halmazá a következő egyenletet:
|x-2|=7
Az egyenlet megoldás: ?
2019. jan. 17. 15:42
2/4 anonim válasza:
x ha x>=0
-x ha x<0
x = 2
x<2
-x+2 = 7
x = -5 MEGOLDÁS
x>=2
x-2 = 7
x = 5 Megoldás
3/4 anonim válasza:
KÉpzld magad elé a V alakú abszolútérték függvényt. Kettővel el van tolva jobbra. Az első válaszoló megoldása helyes, de attól a két számtól nem leszel okosabb.
4/4 anonim válasza:
Másik megközelítés;
Tegyük fel magunknak a kérdést; melyek azok a számok, amelyeknek abszolutértéke 7? Erre a válasz az, hogy a 7 és a -7. AZ egyenlőség tehát akkor fog fennálni, hogyha az ||-en belül 7 vagy -7 van, ennek megfelelően
vagy x-2=7, amelyre x=9 adódik
vagy x-2=-7, amelyre pedig x=-5.
Ellenőrzésel könnyen látható, hogy jók a megoldások, és más nincs.