Valaki le tudja írni érthetően, hogy mik azok a példányszintű attribútumok, példányszintű metódusok, osztályszintű attribútumok és osztályszintű metódusok?
Ezekből remélem össze tudod rakni :)
"Az osztály egy-egy fogalom definiálására szolgál. Leírásakor egy-egy speciális típust határozunk meg abból a célból, hogy később ilyen típusú változókkal tudjunk dolgozni. Az Osztaly típusú változó majd Osztaly típusú objektumot tartalmaz. Egy osztály tulajdonképpen egy objektum „tervrajzának” vagy sémájának tekinthető.
A példány egy konkrét, az osztályra jellemző tulajdonságokkal és viselkedéssel rendelkező objektum. Mindkét elnevezés használatos (példány, objektum). Egy időben több azonos típusú objektum is lehet a memóriában, és két objektumot akkor is különbözőnek tekintünk, ha azonos tulajdonságaik vannak. (Pl. két Bodri nevű puli nyilván két különböző kutya.)
Egy program objektumai hasonlóak a valós világ objektumaihoz, vagyis nekik is vannak állapotaik (tulajdonságaik) és viselkedésük. Ezeket az állapotokat úgynevezett mezőkben (vagy adattagokban) tároljuk, a viselkedést pedig a metódusok írják le. Mivel az azonos osztályba tartozók hasonló módon viselkednek, ezért a hozzájuk tartozó metódusokat az osztályok definiálásakor határozzuk meg. Azt is, hogy milyen mezőkkel kell rendelkeznie egy-egy ilyen osztálynak (azaz ilyen típusnak), de a mezők konkrét értékét már az objektumok, azaz a konkrét példányok tartalmazzák."
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!