SÜRGŐS! Valami jó matekos tudna írni prívátban?

Jövő héten felvételizek és nem értem egyáltalán a függvényeket, valaki tudna segíteni? Elég sürgős:/

2019. jan. 13. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2019. jan. 13. 13:10
 2/3 A kérdező kommentje:

Az alábbiak közül melyik függvény grafikonján van rajta a (3;5) pont?

A, x➡️1/2x + 1/2

B, x➡️1/2x + 3/2

C, x➡️1/2x + 5/2

D, x➡️1/2x + 7/2


Azt sem tudom, hogy erre hogy kell rájönni, meg hogy hogy kell csinálni szóval semmit:(

2019. jan. 13. 13:17
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első koordinátát beírod x helyére, elvégzed a műveleteket, és ha a második koordinátát kapod, akkor az lesz a keresett függvény.


Ha az A esetben beírod x helyére a 3-at:


(1/2)*3+(1/2) = (3/2)+(1/2)=(4/2)=2, ami nem 5, tehát az A nem lesz jó.

2019. jan. 13. 13:38