Jövő héten felvételizek és nem értem egyáltalán a függvényeket, valaki tudna segíteni? Elég sürgős:/2019. jan. 13. 13:06
2/3 A kérdező kommentje:
Az alábbiak közül melyik függvény grafikonján van rajta a (3;5) pont?
A, x➡️1/2x + 1/2
B, x➡️1/2x + 3/2
C, x➡️1/2x + 5/2
D, x➡️1/2x + 7/2
Azt sem tudom, hogy erre hogy kell rájönni, meg hogy hogy kell csinálni szóval semmit:(
2019. jan. 13. 13:17
3/3 anonim válasza:
Az első koordinátát beírod x helyére, elvégzed a műveleteket, és ha a második koordinátát kapod, akkor az lesz a keresett függvény.
Ha az A esetben beírod x helyére a 3-at:
(1/2)*3+(1/2) = (3/2)+(1/2)=(4/2)=2, ami nem 5, tehát az A nem lesz jó.