A metan, a szen-dioxid, a hidrogen, melyek egnek el a levegoben?

2019. jan. 13. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:
A metán és a hidrogén ég el, sőt önfenntartó égésre képes levegőn: CH4+2O2=CO2+2H2O, 2H2+O2=2H2O. A szén-dioxid tovább semmiképp nem oxidálható, mivel benne a szén oxidációs száma +4, s ennél elméletileg sem lehet magasabb. Tehát a szén-dioxid semmilyen körülmények között nem égethető.
2019. jan. 13. 11:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom az ertelmes es reszletes valaszt!
2019. jan. 13. 11:48