Ezt hogy kell kiszámolni?
Előre is köszönöm.
Kémia 9. osztály
2018. dec. 28. 20:31
1/2 anonim válasza:
9. osztályban nem tudom, mert akkor még nem tanultátok fizikából a gázok állapotegyenletét. Esetleg ha van olyan táblázatod, amelyben szerepel a hidrogén sűrűsége a megadott hőmérsékleten és nyomáson, akkor már ki tudod számolni a tömeget. Onnan meg egyszerű.
2/2 anonim válasza:
Gázállandót kell használni. P*V =n*R*T
2,24 liter az 2,24 dm*3 (m*3-el számolj)
273 K (kelvin be kell átváltani celsiusból)
n=mol szám amit meg akarsz kapni
Az egyenletbe már csak be kell helyettesíts P-pascalba,V-m*3-be,R=8,314 J/K*mol, T-Kelvinbe