Hány molekula hidrogén van 2,24 liter térfogatban 0ºC-on és 1013 Pa nyomáson?


Ezt hogy kell kiszámolni?

Előre is köszönöm.


Kémia 9. osztály



2018. dec. 28. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:
9. osztályban nem tudom, mert akkor még nem tanultátok fizikából a gázok állapotegyenletét. Esetleg ha van olyan táblázatod, amelyben szerepel a hidrogén sűrűsége a megadott hőmérsékleten és nyomáson, akkor már ki tudod számolni a tömeget. Onnan meg egyszerű.
2018. dec. 28. 20:34
 2/2 anonim ***** válasza:

Gázállandót kell használni. P*V =n*R*T

2,24 liter az 2,24 dm*3 (m*3-el számolj)

273 K (kelvin be kell átváltani celsiusból)

n=mol szám amit meg akarsz kapni

Az egyenletbe már csak be kell helyettesíts P-pascalba,V-m*3-be,R=8,314 J/K*mol, T-Kelvinbe

2018. dec. 29. 20:37