Egy könyvespolc első polcán 3 könyvvel van több, mint a második polcon. A második polcon lévő könyvek száma a harmadik polcon lévő könyvek számának 75%-a. A harmadik polcon 28 könyv van, a negyedik polcon pedig 5-tel kevesebb, mint a harmadik polcon lévő könyvek számának az 5/7-e.
a) Hány könyv van a második polcon?
b) Hány könyv van összesen a könyvespolcon?
2019. jan. 3. 14:06
1/2 anonim válasza:
A 3.polcon 28 könyv van
Ebből kell kiindulni, ez alapján írjunk műveletet a többi polcra
4.polcon: 28*5/7=
2.polcon: 28*0,75=x
Az 1.polc megoldása pedig a 2.polc könyveinek számával felírható művelet
1.polcon: x+3=
Gondolom így már tudsz válaszolni a kérdésekre