8. osztályos matek vizsga tétel, házi feladat?


Egy könyvespolc első polcán 3 könyvvel van több, mint a második polcon. A második polcon lévő könyvek száma a harmadik polcon lévő könyvek számának 75%-a. A harmadik polcon 28 könyv van, a negyedik polcon pedig 5-tel kevesebb, mint a harmadik polcon lévő könyvek számának az 5/7-e.

a) Hány könyv van a második polcon?

b) Hány könyv van összesen a könyvespolcon?



2019. jan. 3. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A 3.polcon 28 könyv van

Ebből kell kiindulni, ez alapján írjunk műveletet a többi polcra

4.polcon: 28*5/7=

2.polcon: 28*0,75=x

Az 1.polc megoldása pedig a 2.polc könyveinek számával felírható művelet

1.polcon: x+3=

Gondolom így már tudsz válaszolni a kérdésekre

2019. jan. 3. 14:46
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocsi a 4. vonj ki még ötöt
2019. jan. 3. 15:02