Határozz meg 1adag Zöldkagyló fogyasztói árát és a termék alkalmazott haszonkulcsot, ha 10 adag étel nettó nyersanyag értéke 13740 Ft, árrésszintje 62%! Az áfa kulcs helyszinen fogyazstás esetén 18%. Számítsd ki mennyit fizet a vendég ha 7% kedvezményt kap?

2018. szept. 17. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:

1 adag netto besz ára: 1374

netto eladási ár: 1374*1,62

brutto elad ár: netto elad ár*1,18

kedvezményes ár: br elad ár*0,93


Ez ha kpval fizet, 2440 forint a kerekítés miatt.

2018. szept. 17. 12:59
 2/4 anonim ***** válasza:
jaj, bocs, elszámoltam!! Mea Culpa!
2018. szept. 17. 13:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, Haszonkulcs = (árrés / nettó beszerzési ár) *100 amúgy szerintem egyébként mégis jó, de majd valaki vagy kijavít, vagy megerősít.
2018. szept. 17. 13:06
 4/4 A kérdező kommentje:

Brutto eladási ár=?

Hk%=?

10a/Netto beszerzési ár= 13740Ft

Árrés%=62%

18% áfa


Elábé%=100-62=38%

Hk%= (62:38)* 100=163%

1a Netto beszerzesi ara : 13740:10=1374 Ft

Netto eladási ár: 1374*2,63=3614Ft

1a Brutto eladási ára: 3614*1,18= 4265Ft

7%-os kedvezmény: 4264*0,93=3965Ft

2018. okt. 1. 12:54