Határozz meg 1adag Zöldkagyló fogyasztói árát és a termék alkalmazott haszonkulcsot, ha 10 adag étel nettó nyersanyag értéke 13740 Ft, árrésszintje 62%! Az áfa kulcs helyszinen fogyazstás esetén 18%. Számítsd ki mennyit fizet a vendég ha 7% kedvezményt kap?2018. szept. 17. 12:34
1/4 anonim válasza:
1 adag netto besz ára: 1374
netto eladási ár: 1374*1,62
brutto elad ár: netto elad ár*1,18
kedvezményes ár: br elad ár*0,93
Ez ha kpval fizet, 2440 forint a kerekítés miatt.
2/4 anonim válasza:
jaj, bocs, elszámoltam!! Mea Culpa!
3/4 anonim válasza:
Ja, Haszonkulcs = (árrés / nettó beszerzési ár) *100 amúgy szerintem egyébként mégis jó, de majd valaki vagy kijavít, vagy megerősít.
4/4 A kérdező kommentje:
Brutto eladási ár=?
Hk%=?
10a/Netto beszerzési ár= 13740Ft
Árrés%=62%
18% áfa
Elábé%=100-62=38%
Hk%= (62:38)* 100=163%
1a Netto beszerzesi ara : 13740:10=1374 Ft
Netto eladási ár: 1374*2,63=3614Ft
1a Brutto eladási ára: 3614*1,18= 4265Ft
7%-os kedvezmény: 4264*0,93=3965Ft
2018. okt. 1. 12:54