Valaki segítene megoldani ezt a kémia feladatot, hogy átláthassam?

Vasat, magnéziumot és alumíniumot tartalmazó keverék 0,6634 g-ja sósavból 575,8 cm3 standardállapotú hidrogént fejleszt. A keverék ugyancsak 0,6634 g-ja klórral 2,5094 g fém-klorid-keverékké alakul. Határozzuk meg a keverék tömeg- és anyagmennyiség-százalékos összetételét!

2019. jan. 2. 13:16
 1/1 anonim ***** válasza:

A sósav a hidrogénnél kisebb stand.pot. anyagokból fejleszt gázt. Itt összesen 0.0235 mol H2 fejlődött.

A második reakcióban 2,509-0,6637=1,8456g Cl2 lépett reakcióba,ez 0.026 mol. Az első reakcióban FeCl2 a másodikban FeCl3 keletkezik.


Az anyagokat nevezzük el: x,y,z- molokat jelölnek

Írjunk fel rájuk egyenleteket:

55,85x+26,98y+24,3z=0,6634

Hidrogénre: X+1,5Y+Z=0,0235

klórra: 1,5x+1,5Y+Z=0,026


3.-2. egyenlet és megkapjuk az X-et: 5 10^-3

Az Y=7,3 10^-3

A z=7,714 10^-3

2019. jan. 2. 16:14