Megoldás: 51,1 g. Nem értem, miért nem jön ki nekem. Levezetné valaki, légyszi?2019. jan. 1. 13:37
1/2 anonim válasza:
80 ºC → 20 ºC hűtéskor 169-31,6 = 137,4 g KNO3 válik ki 169+100 = 269 g telített oldatból, akkor mennyi válik ki 100 g telített oldatból? Ez matematikailag:
137,4 / 269 = x / 100
x = 51,1 g
2/2 anonim válasza:
Egy másik gondolatmenet:
A KNO3 tömegtört az oldhatóság alapján:
80 ºC: 169 / (169 + 100) = 0,628
100 g 80 ºC-on telített oldatban van:
KNO3: 0,628 * 100 = 62,8 g
H2O: 100 - 62,8 = 37,2 g
Az oldhatóság alapján 37,2 g víz 20 ºC-on 31,6/100 * 37,2 = 11,8 g kálium-nitrátot old, így:
62,8 - 11,8 = 51,0 g válik ki.